Dąb Odwieczny w kuchni – inspiracje

Dąb Odwieczny w kuchni będzie jednym z najlepszych pomysłów dla wszystkich zwolenników dekorów drewnopodobnych. Ta płyta o symbolu D1041 OW świetnie łączy się z innymi materiałami a w szczególności z bielą i czernią. Uzasadnieniem tej naszej tezy niech będą piękne zdjęcia przestawione poniżej. Dąb odwieczny podobnie jak K003, Lancelot czy Dąb Pradawny ma swój odpowiednik nadający się zarówno na korpus jak i blat roboczy. Dzięki temu nasze meble mogą być spokojnie wykonane w dwóch kolorach bez konieczności wplatania trzeciego.

dąb Odwieczny inspiracje
Dąb Odwieczny bez problemu skomponujemy z wszelkimi odcieniami szarości.
dąb odwieczny kuchnia
Płyta laminowana w dekorze Dębu Odwiecznego bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych, jednolitych kolorów.

Dąb Odwieczny z białym

Białe kuchnie z drewnem to klasyka, którą można spotkać w wielu domach. Prezentowany odcień dębu bez wątpienia to dekor, który wielu z nas widziało, ale nawet nie zdawało sobie z tego sprawy. Projektując swoje meble przemyślmy ten wybór. Ciekawym pomysłem może okazać się wyznaczenie poszczególnych segmentów kuchni za pomocą poszczególnych dekorów. Spójrzmy na prezentowane zdjęcia i zobaczmy przykładowe aranżacje.

dąb odwieczny z białym
Nikt nie powiedział, że wplecenie do kuchni trzeciego koloru jest niewłaściwe. Czarna ściana z białymi smugami bardzo ładnie komponuje się z czarnymi uchwytami.
dąb odwieczny swiss krono kuchnia
Oprócz górnych szafek projektant przewidział również drewniane lamele po zewnętrznej stronie wyspy kuchennej.
dąb odwieczny z białym
Łączenie kolorystyczne w ten sposób to często spotykana koncepcja. Drewniane górne szafki świetnie wchodzą w kontrast z białą zabudową ściany.

Dąb Odwieczny z czarnym

Dla kontrastu aranżacje kuchni z czarnym kolorem. Jak zauważymy, ten również rewelacyjnie przyjmuje drewniane elementy. Każde dodatkowe wykończenie, np. lamele dodaje uroku całej kompozycji. Tutaj również mieszanie poszczególnych segmentów jest jak najbardziej wskazane. Przypomnijmy, że czarny kolor uważany jest jako bardzo elegancki i nowoczesny.

dąb odwieczny z czarnym
Duża liczba szuflad kuchennych to ogromny atut, który naszym zdaniem należy bezwzględnie wykorzystać jeśli jest taka możliwość.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

dąb odwieczny swiss krono
Nie zapominajmy także o oświetleniu naszej zabudowy. Warto je wpleść przynajmniej pod szafki wiszące.

Dąb Odwieczny z szarym

Przyjrzyjmy się jeszcze szarości złączonej z Dębem Odwiecznym. Jak widzimy ta również wygląda bardzo elegancko i zdecydowanie nie 'gryzie’ się z drewnianymi elementami. No cóż, wybór jak zawsze leży po stronie klienta. Odcieni szarości jest całe mnóstwo, więc każdy odnajdzie coś dla siebie.

dąb odwieczny z szarym
Aranżując większe pomieszczenie warto pomyśleć nad zastosowaniem w całej kompozycji tych samych odcieni.
płyta laminowana dąb odwieczny D1041OW
Blat i górne szafki przedzielone białym lacobelem. Zobacz inne przykłady na zabudowę ściany nad blatem.

Dąb Odwieczny blat

Jak już wyżej wspominaliśmy ten rodzaj płyty występuje także w formie blatu kuchennego. Cechuje się dobrymi parametrami jakościowymi jak i wizualnymi. Blat ten występuje w dwóch głębokościach jak informuje producent: 600 i 1200 mm.

dąb odwieczny blat
Ładne połączenie blatu roboczego oraz stojącego przed całą kuchenną zabudową stolika.
drewniana zabudowa ściany w kuchni z dębu odwiecznego
Nic nie stoi na przeszkodzie aby tym samym sposobem co blat zabudować ścianę kuchenną pomiędzy blatem a szafkami górnymi.
jasnoszara kuchnia z drewnem dąb odwieczny
Dodatkowo w drewnie zaplanowany został także tył wyspy. Ten jednak koniecznie musi zostać oświetlony aby efekt był osiągnięty!
D1041 OW Swiss Krono
Szary połysk z drewnem i białym lacobelem.
dąb odwieczny w kuchni
Zdecydowane wyznaczenie strefy kuchennej i salonu bez wątpienia może okazać się dobrym pomysłem.
Scroll to Top