Projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo Kraków

projekt kaszmirowej kuchni z blatem calacatta michelangelo do Krakowa
kaszmirowa kuchnia z blatem calacatta michelangelo, ryflami i szufladą na ekspres do kawy
projekt kaszmirowej kuchni pod sufit i z drewnianą podłogą
projekt mebli kuchennych z wymiarami
rysunki techniczne kuchni
szkic koncepcyjny mebli kuchennych
projektowanie kuchni na wymiar

Projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo, czyli nie lada wyzwanie…

Prezentowany projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo to przepiękna aranżacja dla wymagającego klienta z Krakowa. Wykonanie tego projektu pochłonęło sporo czasu, ale wynik pracy jest powalająco satysfakcjonujący. Oczywiście przyznać trzeba, że nie udało nam się tego dokonać od razu. Finalna wersja projektu powstała dopiero za trzecim razem, ale ogólnie rzecz biorąc poszło całkiem sprawnie 🙂 Poniżej zamieszczamy krótki opis poszczególnych elementów, które zobaczymy na wizualizacji.

Ciekawy projekt -> Projekt kuchni na poddaszu do Szarowa

Ściana pod oknem jako miejsce do zmywania i utrzymania czystości

Patrząc na powyższe wizualizacje dostrzeżemy, że część pod oknem wykorzystana została na szafki ze zlewozmywakiem, zmywarką i koszem na śmieci. Tego typu rozmieszczenie szafek spowodowane było kilkoma czynnikami, które przedstawimy poniżej.

  1. Duże okno, czyli strefa maksymalnie doświetlona to podstawa przy zlewozmywaku. Stały i nieograniczony dostęp naturalnych promieni słonecznych to ogromny atut, który staramy się maksymalnie docenić i wykorzystać projektując nasze kuchnie.
  2. Gotowy odpływ i woda. Oczywiście klient bez najmniejszego problemu mógł te elementy przerobić, ale nie było takiej potrzeby. Obyło się więc bez dodatkowej pracy.
  3. Ergonomia, czyli bardzo ważny aspekt w kuchniach. Gdy dokładnie się przyjrzymy zobaczymy, że prezentowana kuchnia kaszmirowa z blatem Calacatta Michelangelo podzielona została na strefy. Środkowa jej część posłuży do utrzymania czystości, lewa do gotowania a prawa przechowywania produktów.

Ciekawy projekt -> Projekt szarej kuchni z drewnem w Krzywaczce

Lewa strona kuchni z wiszącymi, symetrycznymi szafkami i płytą indukcyjną

Szafki wiszące to ważny aspekt w prezentowanej aranżacji kuchni. Są one rzucającym się w oczy elementem, więc zależało nam na tym, żeby były maksymalnie symetryczne i powtarzalne. Udało nam się tego dokonać, a szafki o długości ok. 40cm będą bardzo wygodne do otwierania. Nie będą więc sprawiać wrażenia ogromnych i przytłaczających. W związku z tym, że pomieszczenie jest dosyć wysokie postanowiliśmy je także podzielić z wysokości na dwie części. W tej górnej spokojnie będzie można przechowywać rzeczy mniej używane – powiedzmy sezonowe.

Ciekawym elementem, który możemy zastosować w praktycznie każdym projekcie jest także aluminiowa witrynka. W takim ekspozycyjnym miejscu spokojnie możemy trzymać rzeczy, które chcemy wyróżnić.

Ciekawy projekt -> Projekt kuchni w kolorze cappuccino do Izdebnika

Projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo ze strefą do przechowywania produktów

Przyglądnijmy się ostatniej, trzeciej ścianie z prawej strony. Nie ma co ukrywać, że chyba najbardziej rzucają się w oczy eleganckie i nowoczesne ryfle. Tego typu frezowanie stanowi naprawdę świetne przełamanie jednolitej zabudowy. Unikniemy w ten sposób nudy. Gdybyśmy frezowanie wykonali na froncie od lodówki możemy w ciekawy sposób wyróżnić daną szafkę i zakomunikować swoim gościom gdzie znajduję się dany sprzęt. Przy meblach na wymiar tego typu rzeczy są całkowicie możliwe!

Ciekawy projekt -> Projekt czarnej kuchni z drewnem do Krzywaczki

Projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo – podsumowanie

Staraliśmy się, aby w prezentowanej kuchni połączyć dwa aspekty – praktyczności i estetyki. Czy nam się udało? Naszym zdaniem bez wątpienia tak, ale oczywiście jak zawsze końcowy werdykt pozostawiamy wam drodzy poszukiwacze ciekawych inspiracji! Oczywiście chętnie pomożemy w zaprojektowaniu Twojej przestrzeni. Zapraszamy!

Scroll to Top