Aranżacje kuchni – pomysły na ciekawą zabudowę

Klasyczna biała kuchnia? A może elegancka czerń z drewnem? Może jednak coś nieoczywistego… butelkowa zieleń? Aranżacje kuchni to możliwość wyboru wielu wariantów. Stojąc więc przed ich wyborem niejednokrotnie bijemy się z myślami co wybrać. Jaką opcję wytypować aby przez długie lata nie wyszła z mody i służyła nam w codziennych obowiązkach. Wspartych o nowoczesne rozwiązania wariantów mamy całe mnóstwo. Pamiętajmy o tym, aby wybrać miłe oku materiały, które stworzą doskonałą kuchnię. Taka w każdym domu jest bardzo pożądana. Przyjrzyjmy się rozwiązaniom zaproponowanym na poniższych zdjęciach.

aranżacje kuchni
Nowoczesne aranżacje kuchni to przede wszystkim modna kolorystyka! Złoty kolor szafek górnych to płyta firmy Kronospan.
aranżacje kuchni - inspiracje
Aranżacje mebli kuchennych to nie tylko proste ściany, ale także czasem skomplikowane pomieszczenia.
nowoczesne aranżacje kuchni
Stojąc przed wyborem tej najwłaściwszej musimy rozważyć mnóstwo możliwości.
ciekawe aranżacje kuchni granatowych z drewnem
Koncepcja granatowych mebli kuchennych z półwyspem i czarnym lacobelem na ścianie.

Aranżacja kuchni z półwyspem

Zarówno oryginalny design jak i praktyczność przemawiają za półwyspem w kuchni. Niewątpliwie prawie każdy dzień to przede wszystkim pełen zabiegania czas a z tym zgodzi się chyba większość.

  • po pierwsze szybka poranna kawa najlepiej zasmakuje w kuchni
  • po drugie w przepełnionej zapachem kuchni najchętniej spożyjemy obiad
  • w końcu najzabawniejsze rozmowy wychodzą podczas gotowania

Dlatego mając na uwadze codzienne czynności zadbajmy, aby projekt kuchni spełniał nasze najczęstsze oczekiwania. Wysoka lada elegancko oddziela kuchnię od salonu, tworzy kuchnię zamkniętą, a jednocześnie wprowadza klimat barowy. Przede wszystkim wysokie hokery z pewnością wzbudzają zainteresowanie oraz sprawiają, że w kuchni czujemy się lekko i swobodnie.

aranżacja kuchni z półwyspem i czarnym blatem
Półwysep kuchenny dla wielu osób będzie spełnieniem kuchennych marzeń. Prezentowany dekor to płyta dąb Lancelot.
przeszklony barek w kuchni
Półwysep może przybierać również inne kształty. Ostatnio bardzo popularne stały się czarne ramka aluminiowe wypełnione szkłem.
aranżacja kuchni z półwyspem i lamelami
Jedną z ciekawszych form wykańczających będą niewątpliwie lamele.

Aranżacja kuchni z salonem

Jednym ze znaków naszych czasów jest to, iż łączymy otwarte pomieszczenia w jedno, np. kuchnię z salonem. Nie jest tak jak dawniej, że kuchnia stanowiła odrębne pomieszczenie. Ma to wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie dodatkowa duża ilość miejsca. Poza tym optycznie przestrzeń staje się większa, co jest pożądane przez współczesnego użytkownika. Poza ty jak już pisaliśmy w innym artykule cały czas mamy podgląd na otaczające nas osoby. Zobaczmy na przykłady.

aranżacja kuchni z salonem i lamelami
Pomysł na zagospodarowanie ściany za wypoczynkiem – półki otwarte podświetlane paskiem LED.
aranżacje salonu z sofą i stolikiem kawowym
Poza fenomenalnym widokiem za oknem zwróćmy uwagę na całość aranżacji. Pracując przy wyspie w kuchni nie tracimy z pola widzenia naszych gości czy dzieci.
projekt kuchni z salonem i stołem w jadalni
Jeśli mamy miejsce w pomieszczeniu aby wkomponować stół – skorzystajmy z tego!

Aranżacje kuchni nowoczesnych

Zdecydowana większość prac projektantów to aranżacje kuchni nowoczesnych. Te mają praktycznie nieograniczone kształty i możliwości układów. Poza tym ogromna ilość materiałów i akcesoriów pozwala na dopasowanie mebli pod gust indywidualnego użytkownika. Na poniższych zdjęciach ujrzymy czym cechują się tego typu zabudowy. Główną cechą zabudów nowoczesnych są zdecydowanie proste kształty w formie brył.

nowoczesna podświetlana witryna w kuchni
Jedną z nowocześniejszych form będą różnego rodzaju witryny – podświetlane rzecz jasna.
aranżacja ciemnej nowoczesnej kuchni z lamelami
Pomimo tego, iż jest go trudno utrzymać w czystości, czarny połysk ciągle jest chętnie wybierany przez klientów. Dodatkowo okno narożne posiada wiele zalet.
kuchnia aranżacje
Każdy dodatek w kuchni dodaje do niej niepowtarzalnego charakteru. Zadbajmy więc o te dodatki!

Aranżacje kuchni z wolnostojącą lodówką

Jednym z pojawiających się częstszych dylematów będzie niewątpliwie wybór lodówki. Którą więc wybrać – zabudowaną czy wolnostojącą. W tym miejscu nie odpowiemy na to pytanie, ale przedstawimy kilka propozycji projektów kuchni z lodówką wolnostojącą.

aranżacja kuchni z wolnostojącą lodówką
Lodówka wolnostojąca w kuchni posiada niewątpliwie swoje zalety.
wolnostojąca czarna lodówka w kuchni
Zdecydowanie częściej wybierana jest przez współczesnych klientów lodówka w kolorze czarnym. Świetnie prezentuje się ona w białej kuchni, może z drewnem?

Aranżacje kuchni w nieoczywistych i odważnych kolorach

Oczywiście meble kuchenne to nie tylko kolor biały. Wiemy, że paleta barw jest praktycznie nieograniczona, a same meble zamówić możemy pod swój gust. Jeśli klasyczna kolorystyka stała się dla nas nudna, to… z niej zrezygnujmy! Czemu nie spróbować czegoś innego, świeżego i nieoczywistego? Tak, może okazać się, że troszkę przesadzimy i poniesie nas fantazja, ale po to właśnie jest wizualizacja, która pomoże w doborze odpowiedniego koloru. Poniżej zamieszczamy kilka aranżacji, które mogą stać się ciekawą inspiracją.

zielona kuchnia z drewnem
Ciekawa aranżacja w delikatnym, pastelowym zielonym kolorze. Całość zmieszana została z lubianym odcieniem drewna.
kuchnia butelkowa zieleń ze złotymi uchwytami
Dla odmiany również zielona kuchnia, ale jednak w odważniejszym zielonym kolorze. Ogólnie kuchnia wykonana została w stylu klasycznym.
czerwona kuchnia z drewnem i czarnymi listwowymi uchwytami
Tym razem aranżacja kuchni w bardzo odważnym kolorze czerwieni. Żeby całość nie była zbyt nudna proponujemy zestawić ją np. z drewnem.
granatowa kuchnia z białym
No i aranżacja bardziej stonowana, ale jednak również w stosunkowo rzadko spotykanym kolorze granatu.
Scroll to Top