Kuchnie kaszmirowe – przegląd ciekawych koncepcji

Kolor kaszmirowy niewątpliwie jest jednym z najczęściej wybieranych wśród współczesnych klientów. Mnóstwo odcieni i delikatna barwa sprawia, że kuchnie kaszmirowe stały się prawdziwym hitem. Oczywiście kolor ten posiada ogromną konkurencję, ale zdecydowanie radzi sobie doskonale. Bez problemu zestawimy go z wszelkimi odcieniami bieli czy drewna. Przyglądnijmy się więc dokładniej ciekawym aranżacjom i odnajdźmy coś dla siebie!

kuchnie kaszmirowe
Kuchnie kaszmirowe stają się coraz popularniejsze i chętnie wybieracie ten kolor do swoich czterech ścian. Drewniane i białe dodatki rewelacyjnie komponują się z kaszmirowymi szafkami. Jeśli wszystko zestawimy z głową możemy otrzymać małe arcydzieło.
kuchnia kaszmirowa z ryflami
Ryfle to obecnie bardzo lubiana forma dekoracji we współczesnych wnętrzach. W naszym biurze projektowanym często korzystamy z tego rozwiązania. Chętnie je polecamy a klienci z zadowoleniem rozważają ich wykorzystanie.
kuchnia kaszmirowa
Kaszmirowa kuchnia wygląda naprawdę pięknie i okazale. Warto przemyśleć więc tego typu wybór przy planowaniu swoich mebli.
projekty kaszmirowych kuchni - wizualizacje kuchni
Meble kuchenne w odcieniach kaszmiru występują nie tylko w formie nowoczesnej, ale także tej bardziej klasycznej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą realizacją ’Wizualizacja klasycznej kuchni w nowoczesnym wydaniu’, którą mieliśmy przyjemność wykonać dla jednego z naszych klientów.

Do jakiego pomieszczenia kaszmirowe meble kuchenne?

Jednym z dylematów, które pojawiają się na etapie planowania jest pytanie: czy do mojego pomieszczenia takie meble w ogóle pasują? Odpowiedź jest prosta: TAK, ale oczywiście pod pewnymi warunkami. Meble w kolorze kaszmiru nadają się do każdego typu pomieszczeń, większych i mniejszych, kuchni i salonu, sklepu czy biura. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli posiadamy już jakieś meble lub dodatki to trzeba wszystko zestawić z głową. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje i każdemu podobać się może coś innego.

meble kuchenne kaszmirowe
Meble kuchenne w kolorze kaszmiru bez problemu sprawdzą się zarówno w większych i mniejszych, jak i otwartych i zamkniętych pomieszczeniach.

Kuchnie kaszmirowe – z czym je łączyć?

Pomysłów na łączenie kaszmirowego koloru jest naprawdę sporo. Możemy pomyśleć w szczególności o dodatkach drewnianych, kremowych, ale i białych. Każdy z dodatkowych elementów nada kuchni nietuzinkowego charakteru. Jak wszyscy wiemy, każdy nieoczywisty element przykuwa wzrok i dodaje czegoś magicznego w naszych meblach. Czemu więc nie spróbować i odważyć się na odrobinę szaleństwa?

bok lodówki zakończony drewnianymi lamelami i lustrem
Drewniane i białe dodatki rewelacyjnie komponują się z kaszmirowymi szafkami. Jeśli wszystko zestawimy z głową możemy otrzymać małe arcydzieło 🙂
kuchnia kaszmirowa z drewnianą podłogą
Piękne ryflowane fronty w kaszmirowej kuchni. Tego typu dodatki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jaki blat w kaszmirowych meblach kuchennych?

Do kaszmirowych kuchni możemy z powodzeniem zastosować blat kamienny, kwarcowy czy tradycyjny laminowany. Jeśli nie wiem czym charakteryzują się poszczególne blaty, zapraszamy do lektury Rodzaje blatów kuchennych – który wybrać? Porównanie materiałów. Gdy mamy już wybrany materiał możemy przystąpić do wyboru jego kolorystyki. Tutaj także pojawia się spory dylemat, ponieważ ilość wzorów jest naprawdę ogromna! Biały blat (gładki lub ze smugami) uczyni z naszej kuchni prawdziwą elegancką damę, która będzie przykuwać uwagę gości. Blat w dekorze drewna doda natomiast do naszej kuchni odrobinę ciepła i uczyni z niej zabudowę o domowym i przyjemnym charakterze. Wszystko zależy od naszych upodobań i oczekiwań.

kuchnie kaszmirowe z drewnianym blatem
Kuchnia kaszmirowa z ciemnym blatem drewnianym i ciekwą mozaiką na ścianie.
kaszmirowa kuchnia z drewnianym blatem
Drewno również świetnie wygląda w towarzystwie prezentowanego odcieniu. Dodaje do naszej kuchni ciepła i delikatności.

Kaszmirowe kuchnie – nasze projekty i wizualizacje

Poniżej zamieszczamy kilka ciekawych projektów i wizualizacji kaszmirowych kuchni. Wszystkie poniższe aranżacje wykonane zostały przez nas na bazie przedstawionych szkiców lub totalnie od podstaw – w formie kompleksowego projektu. Pamiętajmy oczywiście, że każdy klient jest inny i posiada inne preferencje i gust. Szanowny kliencie pamiętaj także, że w Twojej kuchni to Ty masz czuć się dobrze a nie ktoś inny. Zaprojektuj ją więc w ten sposób żeby maksymalnie pasowała do Ciebie i Twoich potrzeb. Dobierz materiały, które podobają się tobie a nie projektantowi czy stolarzowi…

kaszmirowa kuchnia z marmurowym blatem
Wizualizacja kaszmirowej kuchni do Gdańska.
kuchnia kaszmirowa z granitowym piaskowym blatem i ryflami
Wizualizacja kaszmirowej kuchni z ryflami.
kaszmirowe kuchnie
Kuchnia kaszmirowa z drewnem K003 firmy Swiss Krono i kontrastowymi czarnymi cokołami.
kaszmirowa kuchnia z lamelami i półwyspem
Drewniana podłoga w kaszmirowej kuchni z lamelami i polwyspem. Cała zabudowa to elegancki i zdecydowanie przemyślany koncept.

Kuchnie kaszmirowe – podsumowanie

Jak widzimy meble kaszmirowe to naprawdę ciekawa i warta rozważenia opcja. Są one bardzo dobrą alternatywą dla kuchni białych, czarnych czy dwukolorowych. Pamiętajmy także, że kuchnia w pierwszej kolejności ma się podobać nam a nie komuś innemu. Powodzenia w wyborze!

Scroll to Top