Kuchnie czarne z drewnem – ciekawe inspiracje

Jaki kolor jest oznaką klasy i nieprzeciętności? Odpowiedź jest prosta – czarny. Tak więc kuchnie czarne z drewnem skierowane będą do osób, które poszukują mebli wzbudzających zachwyt i na których można 'zawiesić oko’. Poza tym czarny kolor bardzo dobrze przyjmuje wszelkie dodatki w postaci drewna zarówno jasnego jak i ciemniejszego. Jak to już bywa jedni lepiej czują się w pomieszczeniach jaśniejszych a inni ciemniejszych. Jeśli jednak to właśnie czerń z drewnem wzbudza wasz zachwyt zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi inspiracjami nowoczesnych i modnych mebli kuchennych.

kuchnie czarne z drewnem
Aranżacja drewnianej kuchni z czarnymi połyskowymi dodatkami i wyspą kuchenną na środku.
kuchnia czarny mat z drewnem
Czarne elementy w postaci uchwytów niejako rozcinających dolne drzwi wyglądają bardzo elegancko.

Kuchnia czarno-drewniana

Pamiętajmy jednak, że kuchnie czarne mają też swoje wady. Nietrudno się domyśleć, że chyba największą wadą czerni będzie utrzymanie w niej czystości. Podobnie jak z samochodem każda kropla, smuga czy jakiekolwiek zabrudzenie będzie od razu widoczne. Trzeba więc mieć tego pełną świadomość przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Niemniej warto zapoznać się z ciemnymi propozycjami, ponieważ zawsze czerń zastąpić można innym kolorem. Alternatywnie mamy przecież wszelakie odcienie grafitu – też pięknego.

czarna kuchnia z drewnem i podświetlanymi lamelami
Czarno-drewniana duża kuchnia pod sufit z podświetlanymi lamelami i aluminiową witrynką.
kuchnie czarne z drewnem
Niewątpliwie bardzo ciekawym dodatkiem okazać się mogą uchwyty do szafek.

Czarna kuchnia z drewnem

Warto wspomnieć także o możliwościach i wykończeniach jakie niesie ze sobą czarny kolor. Jakie więc mamy możliwości co do jego wyboru? Jeśli chodzi o czarny kolor: lakier połyskowy lub matowy, płyta laminowana lub płyta akrylowa. Każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, ale my na fronty polecamy najbardziej lakier i akryl. Jeśli chodzi o korpusy w zupełności wystarczy płyta laminowana.

kuchnie czarne z drewnem i podświetlaną witryną
Kuchnia z wyspą na środku i dosuniętym do niej stolikiem na metalowych czarnych nogach.
kuchnia nowoczesna kuchnia czarno drewniana
Zwróćmy uwagę na rozwiązanie szafek górnych. Te składają się z dwóch części – głębszej pod sufitem i płytszej poniżej.

Kuchnie czarne z drewnem i białym

Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do dwóch kolorów. Dekor czarny oraz drewniany można także z powodzeniem zestawić z tradycyjną bielą. Dzięki temu całość nabierze jaśniejszego charakteru a być może właśnie o to komuś może chodzić. Pamiętajmy także o dodatkach, mogą być nimi lampy.

kuchnia biało czarna z drewnem i lamelami
Bardzo nowoczesna i nieprzeciętna aranżacja białej kuchni z drewnem i wplecionymi dodatkami drewnianymi.
biało czarno drewniana kuchnia z wyspą
Oczywiście świetnym pomysłem okaże się zestawienie czerni z drewnianym blatem roboczym – zarówno na wyspie jak i w głównym ciągu.

Kuchnie czarne z drewnem – co na podłogę?

Wybór materiału i koloru podłogi nie jest prosty. W gąszczu różnych propozycji bardzo łatwo jest się pogubić. Niestety jeśli chodzi o materiał to wybór należy do użytkowników i tutaj już nie pomożemy. W wyborze koloru jak najbardziej postaramy się pomóc. Z obserwacji możemy stwierdzić, że użytkownicy tego typu ciemnych kuchni bardzo lubią kontrast pomiędzy nimi a podłogą. Tak więc gdybyśmy zdecydowali się na dolne szafki w kolorze czerni to warto przemyśleć czy na podłogę nie zastosować materiału drewnopodobnego, zbliżonego chociażby do koloru drewna, które jest na szafkach. Unikniemy dzięki temu klasycznego 'zlania się’ mebli z podłogą. Sytuacja ma się podobnie gdybyśmy chcieli zastosować drewno na szafkach dolnych – wtedy warto rozważyć ciemną podłogę. Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu.

drewniana kuchnia z czarnym
Drewniane szafki bardzo ładnie kontrastują się z ciemną, nawet czarną podłogą. Podłoga natomiast zgrywa się kolorystycznie z blatem i zabudową ściany.

Małe kuchnie czarne z drewnem – czy warto?

Nieraz spotkaliśmy się z pytaniem dotyczącym czarnego koloru w małych kuchniach. Czy ma to w ogóle sens? Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem, że całość zostanie zaprojektowana z głową. Pamiętajmy, żeby nie przesadzić z czernią ponieważ w rezultacie otrzymamy bardzo ciemne pomieszczenie. Oczywiście dla zwolenników tego rozwiązania nie widzimy przeszkód.

czarne kuchnie z drewnem i czarnym AGD
Czarne sprzęty AGD pozwolą na skomponowanie kuchni dwukolorowej, bez potrzeby wplatania kolejnego dekoru.

Kuchnie czarne z drewnem – projekty i wizualizacje

Projekty i wizualizacje czarnych kuchni z drewnem to u nas codzienność. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami.

czarna kuchnia z drewnem K003
Czarna kuchnia z witryną i drewnem K003.
czarna kuchnia z drewnem Hikora naturalna
Kuchnia na skośnej ścianie.
ciemna kuchnia z drewnem EGGER H3303 Dąb Hamilton
Czarno-drewniana kuchnia w C.
Scroll to Top