Dwukolorowa kuchnia – ciekawe propozycje na jej aranżację

Zestawienie kolorystyczne mebli kuchennych odgrywa znaczącą rolę w ich pierwszym odbiorze. Nie ma co ukrywać, że najpierw zwracamy uwagę na to co zewnętrzne, a później to co wewnątrz. Jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację kuchni będzie zastosowanie w niej niewielkiej ilości kolorów. Dlatego też dwukolorowa kuchnia bardzo często przewija się w domach wielu osób i niejednokrotnie wygląda olśniewająco na tle innych zabudów. Aby nie poprzestać na samych słowach przygotowaliśmy kilka najciekawszych aranżacji, które bez wątpienia stać się mogą kierunkowskazem dla osób poszukujących inspiracji. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym i motywującym do kreatywności artykułem.

dwukolorowa kuchnia
Nie ma potrzeby wykorzystywać więcej niż dwóch kolorów w swojej kuchni. Oczywiście powyższe zdjęcie jest jasną odpowiedzią dlaczego.
dwukolorowa kuchnia z drewnianą podłogą
Dwukolorowe kuchnie wyglądają naprawdę pięknie pod warunkiem, że są właściwie i z głową zaprojektowane. Przykład powyżej.

Dwa kolory szafek w kuchni

Jedną z częstszych kombinacji kolorystycznych w meblach kuchennych jest bez wątpienia mieszanie kolorystyczne górnych i dolnych szafek. Chodzi o to, żeby uzyskać ładny i przyjemny dla oka kontrast. Możemy z powodzeniem wykorzystać tutaj zarówno dekory drewniane jak i jednobarwne. Przy tego typu aranżacji pamiętajmy jednak, żeby całość robić z głową. Oczywiście możemy, ale naszym zdaniem powinniśmy unikać łączenia podobnych odcieni. W kuchniach dwukolorowych efekt końcowy powinien polegać na konkretnym i bezprecedensowym wyróżnieniu poszczególnych szafek.

Oprócz kolorystyki pamiętajmy, że możemy mieszać także różne materiały. Na przykład lakier bez problemu złączymy z płytą laminowaną drewnopodobną, a element połyskowy z matowym. Podobnie jak wyżej pisaliśmy pamiętajmy o racjonalnym podejściu do tego konkretnego zagadnienia jakim jest łączenie dwóch kolorów.

dwukolorowa, biało drewniana kuchnia z czarnymi uchwytami
Jednym z najczęstszych połączeń kolorystycznych jest zestawienie bieli z drewnem. Biało-drewniane kuchnie mają w sobie coś magicznego i przyciągającego.
nowoczesna dwukolorowa kuchnia czarno-drewniana
Czerń również nie wychodzi i prawdopodobnie nie wyjdzie z mody. Jest to jeden z tych nieprzemijalnych kolorów, które świetnie spisują się w towarzystwie drewna.
dwukolorowa granatowo drewniana kuchnia
Coś nieszablonowego i odważnego, czyli zestawienie modnego granatu z drewnem.

Dwukolorowa kuchnia – jaki blat?

Kolejnym dylematem, który na pewno pojawi się podczas projektowania kuchni w dwóch dekorach będzie wybór blatu roboczego. Nie chodzi tutaj o sam jego rodzaj, ale raczej o kolorystykę. Możemy zastosować tutaj kilka rozwiązań, ale najczęściej wykorzystamy na niego odcień, który pojawia się na frontach. Nie jest to oczywiście stała zależność, ale z naszych obserwacji wynika, że pojawia się bardzo często. Poniżej jednak prezentujemy kilka aranżacji w różnych układach – dla każdego coś dobrego.

drewniany blat w dwukolorowej kuchni
Wykorzystanie tego samego materiału na blat kuchenny jak i dodatki w całej kuchni okazuje się ciekawym rozwiązaniem. Dzięki takiej koncepcji unikniemy wplatania w całość kolejnego, być może niepotrzebnego koloru.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

drewniana kuchnia z ciemnym blatem i czarnymi uchwytami
Wartym rozważenia rozwiązaniem będzie także zastosowanie na wszystkich frontach i korpusach jednego koloru – powyżej drewno Hikora naturalna. Blat roboczy jak i ścianka przyblatowa wykończone ciemną strukturą imitującą kamień.
szara kuchnia z drewnianym blatem i lamelami
Dwukolorowe, szaro-drewniane meble kuchenne. Nie doświadczymy tutaj przesytu, ale miłe dla oka zestawienie.

Dwukolorowa kuchnia i dwie głębokości szafek górnych

Bardzo często pojawiającym się w ostatnim czasie trendem jest projektowanie górnych szafek kuchennych w dwóch głębokościach. Oczywiście oprócz walorów praktycznych pojawiają się także walory wizualne. Otóż pamiętajmy, że świetnym pomysłem okazać się może właśnie kolorystycznie odróżnienie tych dwóch głębokości. Nie ma znaczenia, jak to zrobimy i jaki materiał wybierzemy. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno czyste i jednolite barwy, jak i te o strukturze drewna.

szara kuchnia dwukolorowa z ciemnym blatem
Przykład na zastosowanie dwóch kolorów w szafkach wiszących. Płytsze elementy wykonane zostały z płyty drewnopodobnej, a górne jednolitej.
meble kuchenne dwukolorowe z dużym stołem
Modna kuchnia dwukolorowa z białym lacobelem na ścianie i uchwytami frezowanymi w szafkach dolnych.
kuchnia dwukolorowa biało-drewniana
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć mebli kuchennych biało-drewnianych. Absolutny numer jednej wśród współczesnych poszukiwaczy modnych mebli kuchennych!
Scroll to Top