Dwukolorowa kuchnia – NAJCIEKAWSZE zestawienia

Zestawienie kolorystyczne mebli kuchennych odgrywa znaczącą rolę w ich pierwszym odbiorze. Nie ma co ukrywać, że najpierw zwracamy uwagę na to co zewnętrzne, a później to co wewnątrz. Jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację kuchni będzie zastosowanie w niej niewielkiej ilości kolorów. Dlatego też dwukolorowa kuchnia bardzo często przewija się w domach wielu osób i niejednokrotnie wygląda olśniewająco na tle innych zabudów. Aby nie poprzestać na samych słowach przygotowaliśmy kilka najciekawszych aranżacji, które bez wątpienia stać się mogą kierunkowskazem dla osób poszukujących inspiracji. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym i motywującym do kreatywności artykułem.

kuchnia dwukolorowa
Kuchnia dwukolorowa w nowoczesnym stylu i z modnymi lamelami obok półwyspu.
kuchnia dwukolorowa biała z drewnem i czarnymi uchwytami
Meble kuchenne z czarnymi uchwytami UKW-7 i drewnianym blatem Dąb Lancelot.
nowoczesna dwukolorowa kuchnia pod sam sufit
Niewątpliwie ciekawym elementem w kuchniach pod sufit jest zastosowanie blendy wykończeniowej nad szafkami górnymi.

Kuchnia dwukolorowa

Jedną z częstszych kombinacji kolorystycznych w meblach kuchennych jest bez wątpienia mieszanie kolorystyczne górnych i dolnych szafek. Chodzi o to, żeby uzyskać ładny i przyjemny dla oka kontrast. Możemy z powodzeniem wykorzystać tutaj zarówno dekory drewniane jak i jednobarwne. Przy tego typu aranżacji pamiętajmy jednak, żeby całość robić z głową. Oczywiście możemy, ale naszym zdaniem powinniśmy unikać łączenia podobnych odcieni. W kuchniach dwukolorowych efekt końcowy powinien polegać na konkretnym i bezprecedensowym wyróżnieniu poszczególnych szafek.

szaro drewniana dwukolorowa kuchnia z czarnym lacobelem na ścianie
Niewątpliwie zastosowanie kamiennego blatu nadaje całej zabudowie bardzo nowoczesnego charakteru.

Oprócz kolorystyki pamiętajmy, że możemy mieszać także różne materiały. Na przykład lakier bez problemu złączymy z płytą laminowaną drewnopodobną, a element połyskowy z matowym. Podobnie jak wyżej pisaliśmy pamiętajmy o racjonalnym podejściu do tego konkretnego zagadnienia jakim jest łączenie dwóch kolorów.

Dwukolorowa kuchnia – jaki blat?

Kolejnym dylematem, który na pewno pojawi się podczas projektowania kuchni w dwóch dekorach będzie wybór blatu roboczego. Nie chodzi tutaj o sam jego rodzaj, ale raczej o kolorystykę. Możemy zastosować tutaj kilka rozwiązań, ale najczęściej wykorzystamy na niego odcień, który pojawia się na frontach. Nie jest to oczywiście stała zależność, ale z naszych obserwacji wynika, że pojawia się bardzo często. Poniżej jednak prezentujemy kilka aranżacji w różnych układach – dla każdego coś dobrego.

dwukolorowa kuchnia z oknem narożnym i ciekawymi uchwytami
Blat kuchenny szary, ale ciemniejszy od frontów dolnych. Niemniej całość zachowana została w jednej tonacji barwnej.

Dwukolorowe kuchnie i dwie głębokości szafek górnych

Bardzo często pojawiającym się w ostatnim czasie trendem jest projektowanie górnych szafek kuchennych w dwóch głębokościach. Oczywiście oprócz walorów praktycznych pojawiają się także walory wizualne. Otóż pamiętajmy, że świetnym pomysłem okazać się może właśnie kolorystycznie odróżnienie tych dwóch głębokości. Nie ma znaczenia, jak to zrobimy i jaki materiał wybierzemy. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno czyste i jednolite barwy, jak i te o strukturze drewna.

dwukolorowe meble kuchenne z dwoma głębokościami szafek wiszących
Dwie głębokości szafek wiszących to lubiany i powielany obecnie trend. Przy takim układzie z powodzeniem możemy wyróżnić poszczególne głębokości poprzez zastosowanie różnych kolorów.

Kuchnia dwukolorowa – galeria

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wizualizacjami i projektami. Dwukolorowa kuchnia może występować w przeróżnych konfiguracjach zarówno kolorystycznych jak i układowych.

projekty dla stolarzy, kuchnie dwukolorowe nowoczesne
Projekt nowoczesnej białej kuchni do Rzeszowa.
wizualizacja kuchni w dwóch kolorach dla stolarza
Kuchnia z drewnianymi słupkami.
wizualizacja mebli kuchennych w kolorze kaszmiru z drewnem
Kaszmirowa kuchnia z lamelami i półwyspem.
projekty dla stolarzy, dwukolorowa kuchnia szara z drewnem i lamelami
Projekt kuchni na poddaszu do Szarowa.
kuchnia w dwóch kolorach
Wizualizacja nowoczesnej kuchni z ryflami w dwóch kolorach.
Scroll to Top