Małe kuchnie – zestawienie ciekawych inspiracji i pomysłów

Nie da się ukryć, że to w głównej mierze duże zabudowy kuchenne robią ogromne wrażenie. Co jednak w przypadku, kiedy ograniczają nas gabaryty naszego pomieszczenia i wachlarz opcji mamy mocno wybrakowany? Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak dopasować się po prostu do tego co oferują nam nasze ściany. W tym artykule postaramy się udowodnić, że małe kuchnie wcale nie muszą być nudne, a efekt wow jest w zasięgu ręki. Zapraszamy do przeglądu ciekawych inspiracji!

drewniana mała kuchnia
Bo kto powiedział, że w małej kuchni nic się nie zmieści? To tylko puste gadanie, które nie ma potwierdzenia!
małe kuchnie
Nawet niewielką kuchnię zagospodarować można w bardzo nowoczesny sposób. Spójrzmy na szafki górne, które są w dwóch głębokościach.
kuchnia nowoczesna mała
Czarna kuchnia lakierowana na wysoki połysk z wyspą i elegancką witryną z lewej strony.

Małe kuchnie w bloku

Stojąc przed wyborem kuchni do mieszkania w bloku często zastanawiamy się jak zrobić, aby wszystko pomieścić w logiczny sposób. Nie da się ukryć, że większość mieszkań jest jednak nieduża i mogą wystąpić problemy w zagospodarowaniu przestrzeni. My jednak przestawiamy kilka projektów, które mogą okazać się bardzo przydatne i pomocne. Warto pamiętać, że czasem lepiej odpuścić jakiś dodatkowy bajer, a skupić się jednak na kwestii praktyczności całej zabudowy.

małe kuchnie w bloku
Nowoczesna mała kuchnia w białym kolorze zestawiona z drewnem. Prezentowany dekor to dąb Lancelot.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

parapet nad blatem w kuchni
Czasami nie ma możliwości aby wyrównać poziomem parapetu okiennego i blatu roboczego.

Mała kuchnia z oknem na środku

Okno w małej kuchni może okazać się nieocenionym dodatkiem. Dodatkowe światło w zdecydowany sposób doświetli pomieszczenie, a jak wiemy niedostateczna jego ilość może być bardzo irytująca. Projektując kuchnię w niewielkim pomieszczeniu z oknem nie przesadźmy jednak z szafkami. Zbyt duża ich liczba może zdecydowanie ograniczyć wpadające promienie słoneczne, a przecież nie o to nam chodzi!

małe kuchnie z oknem na środku
Niewielkie pomieszczenie rozświetlone małym okienkiem. Dzięki jasnym szafkom całość wygląda jasno i nie przytłacza.

Nieduża kuchnia z salonem

Jeśli mamy ten komfort i możemy pozwolić sobie na połączenie tych dwóch pomieszczeń zróbmy to. Otwarta na salon przestrzeń kuchenna to obecnie preferowane i poszukiwane przez współczesnych klientów rozwiązanie. Przygotowując obiad stale mamy na oku swoje pociechy, a goszcząc znajomych nieustannie możemy z nimi rozmawiać. Mała kuchnia z salonem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

kuchnia z salonem mała
Mała, beżowa kuchnia z salonem w klasycznym stylu. Zwróćmy na ładne witrynki w szafkach wiszących.

Małe kuchnie narożne

Mała kuchnia narożna to już niewątpliwie możliwość ciekawego zagospodarowania przestrzeni. Możemy pozwolić sobie na ułożenie sprzętów AGD po jednej stronie, a części roboczej albo zlewozmywaka po drugiej. Jeśli pomieszczenie i podłącza nie ograniczają nas to warto przemyśleć tego typu układ. Poza kuchnią w kształcie litry L mamy także szereg innych możliwości. Może lepszym rozwiązaniem będzie jednak kuchnia na jednej ścianie?

mała zielona kuchnia
Małą kuchnię również zagospodarować można w ciekawy sposób chociażby poprzez zastosowanie nieszablonowych kolorów.
bardzo mała kuchnia
Aranżacja niedużej dwukolorowej kuchni w kształcie L. Całość zachowana została w surowym, drewnianym stylu z ciemnym blatem.
małe kuchnie narożne
Układ na dwóch ścianach z powodzeniem możemy wykorzystać w małych kuchniach.

Białe małe kuchnie

Jakie zalety ma wykorzystanie białego koloru w małych kuchniach? Przede wszystkim małe pomieszczenia dobrze jest rozjaśnić i rozświetlić. Z tego powodu jasne kolory bardzo dobrze wyglądają w niewielkich przestrzeniach i zdecydowanie nie przytłaczają nas. Po drugie biały kolor to duża możliwość połączeń, np. z drewnem lub kamieniem. Z tego też powodu kolor ten często wybierany jest prze współczesnych użytkowników.

małe kuchnie białe
Mała biała kuchnia w kształcie litery G z drewnianym blatem dąb Lancelot.
Scroll to Top