Meble kuchenne pod sufit – zalety i inspiracje

Meble kuchenne pod sam sufit to obecnie znacznie częściej spotykane rozwiązanie niż meble nie do sufitu. Ten fakt nie powinien dziwić, ponieważ tego typu koncepcje posiadają wiele zalet zarówno praktycznych jak i wizualnych. Oczywiście nie każdy zgodzi się z tym, ale naszym zdaniem warto przemyśleć tego typu zabudowę. Zachęcamy więc do zapoznania się z artykułem w którym przedstawiamy zalety szafek kuchennych do sufitu oraz prezentujemy najlepsze aranżacje.

biało drewniane meble kuchenne pod sufit
Zwróćmy uwagę na całą zabudowę. Pomimo tego, że całość została mocno zabudowana kuchnia nie przytłacza nas, ale dzięki pomysłowemu układowi wygląda bardzo lekko.

Czy warto zabudować kuchnię do samego sufitu?

Na to pytanie mamy jasną i konkretną odpowiedź – tak, warto. I chociaż nie we wszystkich pomieszczeniach i aranżacjach sprawdzi się tego typu rozwiązanie, to jednak w zdecydowanej większości warto wprowadzić szafki górne pod sufit. Co więc przemawia na korzyść zabudowy pod sam sufit?

granatowa kuchnia do sufitu z półwyspem
Aranżując meble kuchenne pod sufit często spotkamy się listwą nad szafkami. Ta listwa jest elementem, który wykańcza styk szafek z sufitem i likwiduje ewentualne nierówności.

Meble kuchenne zabudowane pod sam sufit są bardzo praktyczne

To jest chyba pierwsza i najważniejsza kwestia. Nieraz borykamy się z brakiem miejsca na przechowywanie podstawowych, a co dopiero sezonowo używanych akcesoriów kuchennych. Wiszące, ale i wysokie stojące szafki okażą się świetną przestrzenią do przechowywania tego tupu rzeczy. Prawdą jest, że dostęp do nich będzie utrudniony, ale jednak jest to niewielki minus w stosunku do ogromu zalet tego rozwiązania.

Drugą praktyczną zaletą jest niewątpliwie zlikwidowanie miejsca w którym zbiera się kurz. Kiedy zniwelujemy przestrzeń pomiędzy sufitem a meblami otrzymamy w 100% wykorzystaną przestrzeń i brak problemu z utrzymywaniem w tym miejscu czystości.

szara kuchnia z drewnem i szafkami zabudowanymi pod sufit
Nikt nie wątpi w to, że im więcej szafek to tym więcej miejsca otrzymujemy do przechowywania produktów i kuchennych akcesoriów.

Szafki kuchenne do sufitu to duże możliwości aranżacyjne

Oprócz zalet praktycznych, meble pod sufit mogą stanowić także realne walory estetyczne. Trzeba nam wiedzieć, że pisząc o zabudowie pod sufit nie mamy na myśli tylko kilku prostych szafek. Dobry projektant potrafi zaprojektować przestrzeń w taki sposób, że przykuje ona naszą uwagę i wprowadzi w pomieszczenie odrobinę świeżości i ładu.

meble kuchenne pod sufit z ryflowanymi wiszącymi frontami w szafkach górnych
Ryflowane fronty są bardzo ciekawym elementem, który może zostać zastosowany praktycznie w każdej kuchni.

Meble kuchenne pod sufit – galeria inspiracji

Oczywiście pomysłów na aranżację kuchni pod sufit jest całe mnóstwo, ale zachęcamy do zapoznania się z kilkoma przez nas wybranymi.

biała kuchnia z drewnianym blatem i szafkami pod sam sufit
Pomysł na białą kuchnię z drewnianym blatem i szafkami wiszącymi zaprojektowanymi do samego sufitu. Zwróćmy uwagę na elegancją ramką wykańczającą szafki górne.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

klasyczne meble kuchenne pod sufit z czarnymi uchwytami
Ramkowa, klasyczna kuchnia z zabudowaną lodówką i dwoma szafkami nad nią. Całość oczywiście na maksymalną wysokość.
nowoczesne meble kuchenne pod sufit szare z drewnem
Zabudowa górnych szafek nie musi myć nudna i oczywista. Przykładem niech będzie prezentowana aranżacja nowoczesnej kuchni z dwoma głębokościami szafek wiszących.
meble kuchenne pod sufit czarne z drewnem i lamelami
Czarne meble kuchenne złączone z drewnem ciągle są w ścisłej czołówce tych najchętniej wybieranych.
Scroll to Top