Meble kuchenne pod sufit – zalety i inspiracje

Meble kuchenne pod sufit to obecnie znacznie częściej spotykane rozwiązanie niż meble nie do sufitu. Ten fakt nie powinien dziwić, ponieważ tego typu koncepcje posiadają wiele zalet zarówno praktycznych jak i wizualnych. Oczywiście nie każdy zgodzi się z tym, ale naszym zdaniem warto przemyśleć tego typu zabudowę. Zachęcamy więc do zapoznania się z artykułem w którym przedstawiamy zalety szafek kuchennych do sufitu oraz prezentujemy najlepsze aranżacje.

kuchnie do sufitu
Zabudowa szafek pod sam sufit to gwarancja dużej ilości miejsca do przechowywania.
białe meble kuchenne pod sufit z drewnem
Zwróćmy uwagę na całą zabudowę. Pomimo tego, że całość została mocno zabudowana kuchnia nie przytłacza nas, ale dzięki pomysłowemu układowi wygląda bardzo lekko.
kuchnie do sufitu i sufit podwieszany w kuchni nad meblami
Sufit podwieszany z oświetleniem sprawdza się doskonale w wysokich pomieszczeniach.

Kuchnie do sufitu – czy warto?

Na pytanie czy kuchnie do sufitu to dobry pomysł mamy jasną i konkretną odpowiedź – tak, warto. I chociaż nie we wszystkich pomieszczeniach i aranżacjach sprawdzi się tego typu rozwiązanie, to jednak w zdecydowanej większości warto wprowadzić szafki górne pod sufit. Co więc przemawia na korzyść zabudowy pod sam sufit?

granatowe meble kuchenne pod sufit z drewnem
Aranżując meble kuchenne pod sufit często spotkamy się listwą nad szafkami. Ta listwa jest elementem, który wykańcza styk szafek z sufitem i likwiduje ewentualne nierówności.
czarno-drewniana kuchnia pod sufit z wyspą
Czarne meble kuchenne złączone z drewnem ciągle są w ścisłej czołówce tych najchętniej wybieranych.

Kuchnia pod sufit jest bardzo praktyczna

To jest chyba pierwsza i najważniejsza kwestia. Nieraz borykamy się z brakiem miejsca na przechowywanie podstawowych, a co dopiero sezonowo używanych akcesoriów kuchennych. Wiszące, ale i wysokie stojące szafki okażą się świetną przestrzenią do przechowywania tego tupu rzeczy. Prawdą jest, że dostęp do nich będzie utrudniony, ale jednak jest to niewielki minus w stosunku do ogromu zalet tego rozwiązania.

Drugą praktyczną zaletą jest niewątpliwie zlikwidowanie miejsca w którym zbiera się kurz. Kiedy zniwelujemy przestrzeń pomiędzy sufitem a meblami otrzymamy w 100% wykorzystaną przestrzeń i brak problemu z utrzymywaniem w tym miejscu czystości.

szaro-drewniane meble kuchenne pod sufit
Nikt nie wątpi w to, że im więcej szafek to tym więcej miejsca otrzymujemy do przechowywania produktów i kuchennych akcesoriów.
meble kuchenne pod sufit z półwyspem i krzesłami
Zabudowa górnych szafek nie musi myć nudna i oczywista. Przykładem niech będzie prezentowana aranżacja nowoczesnej kuchni z dwoma głębokościami szafek wiszących.

Szafki kuchenne pod sufit to duże możliwości aranżacyjne

Oprócz zalet praktycznych, meble pod sufit mogą stanowić także realne walory estetyczne. Trzeba nam wiedzieć, że pisząc o zabudowie pod sufit nie mamy na myśli tylko kilku prostych szafek. Dobry projektant potrafi zaprojektować przestrzeń w taki sposób, że przykuje ona naszą uwagę i wprowadzi w pomieszczenie odrobinę świeżości i ładu.

szafki kuchenne pod sufit z ryflowanymi frontami i drewnianym blatem
Ryflowane fronty są bardzo ciekawym elementem, który może zostać zastosowany praktycznie w każdej kuchni.
kuchnie z szafkami do sufitu z oknem
Pomysł na białą kuchnię z drewnianym blatem i szafkami wiszącymi zaprojektowanymi do samego sufitu. Zwróćmy uwagę na elegancją ramką wykańczającą szafki górne.

Meble kuchenne pod sufit – galeria projektów

Oczywiście pomysłów na aranżację kuchni pod sufit jest całe mnóstwo, ale zachęcamy do zapoznania się z kilkoma przez nas wykonanymi wybranymi.

biało-drewniana kuchnia zabudowana pod sufit
Projekt nowoczesnej białej kuchni do Rzeszowa.
projekt biało drewnianej kuchni do Ochodzy
Projekt biało drewnianej kuchni do Ochodzy. Zastosowane drewno to dąb Artisan firmy Pfleiderer.
projekt kaszmirowej kuchni z blatem calacatta michelangelo do Krakowa
Projekt kaszmirowej kuchni z blatem Calacatta Michelangelo Kraków.
czarno-drewniana kuchnia w c z krótkimi uchwytami
Czarno-drewniana kuchnia w C.
Scroll to Top