Pomysł na kuchnię – 17 INSPIRUJĄCYCH aranżacji

Do stworzenia pysznego posiłku potrzeby jest właściwy przepis, świeże składniki i przestrzeń w której poczujemy się niczym nieskrępowani. Aby stworzyć tą właśnie przestrzeń potrzebny jest ten właściwy, swój jedyny i niepowtarzalny pomysł na kuchnię. Być może ktoś pomyśli, że kuchnia to tylko kuchnia – kilka szafek i nic więcej. Oczywiście nie zgodzimy się z tym, ponieważ jest to pomieszczenie w którym spędzamy dużo czasu. Tutaj rozmawiamy z dziećmi, pijemy herbatę, czy kończymy dzień wspólną kolacją z najbliższymi osobami. Kiedy projektujemy więc pomieszczenia w swoich domach czy mieszkaniach, skupmy się szczególnie na kuchni. Zachęcamy do artykułu inspirowanego rozmowami i przemyśleniami z dziesiątkami naszych czytelników.

pomysł na kuchnię
Aranżacja kuchni bez zbędnych elementów – totalny minimalizm.
pomysł na kaszmirową kuchnię z białym blatem
Meble w kolorze kaszmiru to absolutny współczesny hit.
uchwyty korytkowe w nowoczesnej kuchni
Uchwyty korytkowe to nowoczesne podejście do projektowania i aranżacji swojej przestrzeni kuchennej. Ciekawym i przykuwającym będzie także wykorzystanie niebanalnej lodówki, w tym wypadku zadbała o to firma Smeg.
pomysł na kuchnię
Najważniejszy jest koncept według którego zrealizowana zostanie zabudowa.
pomysł na kuchnię
Pomysłów na meble kuchenne jest całe mnóstwo. Możemy wybierać w kształtach, układach i kolorach. Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji.

Drewno jako jako idealny pomysł na wykończenie zabudowy

Powyższe stwierdzenie to sama prawda – na 10 projektów 6 jest stworzonych właśnie w oparciu o ten styl. Można zastanawiać się co takiego jest w łączeniu klasycznych kolorów z elementami imitującymi drewno. Paradoksalnie odpowiedź zawarta jest już w samym pytaniu. Otóż według nas klasyka nigdy z mody nie wyjdzie. Mogą się zmieniać politycy, moda, materiały, lecz klasyka ma to do siebie, że jest odporna na upływ czasu. Przyglądnijmy się więc poniższym pomysłom na meble kuchenne zestawione z drewnem.

biała kuchnia z drewnem dąb Lancelot R20027
Zamiast płytek możemy użyć dekoru drewnianego jako wykończenia ściany.
pomysł na białą kuchnię z drewnem
Każdy dodatkowy element tworzy naszą kuchnię niepowtarzalną i indywidualną.
drewniano czarna kuchnia z ladą do siedzenia
Zwróćmy uwagę na wykończenie podłogi – widzimy tutaj drewnopodobne płytki. Pomimo, że szafki dolne jak i podłoga są drewniane całość wcale się nie 'zlała’.

Modna kuchnia ze złotymi elementami

Jeśli chcemy niewielkim kosztem stworzyć kuchnię w wersji premium, możemy z powodzeniem wykorzystać do tego złoty dekor. Tego typu płyty wcale nie są bardzo drogie, a mogą naprawdę dodać blasku naszym meblom i całemu pomieszczeniu.

bialo złota kuchnia
Pomysł na białą kuchnię z dodatkiem złotego. Blat oraz uchwyty również dopasowane do całej kompozycji.
pomysł na kuchnię białą z białymi uchwytami
Ciekawym dodatkiem stała się przeszklona witryna usytuowana z prawej strony na końcu zabudowy.
aluminiowa zlota witryna w kuchni
Nowoczesnym i eleganckim dodatkiem może być także witryna w złotym dekorze. Środek z powodzeniem wykończymy w ciekawy sposób.

Pomysł na kuchnię w ciemnej tonacji

Drewno, biel i oczywiście ciemne kolory. O nich zapomnieć nie możemy. Ciemne barwy oznaczają elegancję, szyk i często nowoczesność. Nie inaczej jest w meblach kuchennych. Są osoby, które nie wyobrażają sobie innego dekoru niż klasyczna czerń solo lub zestawiona z innym dekorem. Spójrzmy na poniższe przykłady.

pomysł na ciemne meble kuchenne
Ciężko wyobrazić sobie nowoczesne kuchnie bez lameli. Te na dobre zagościły w naszych wnętrzach i wygląda na to, że z nami długo pozostaną.
aranżacja czarnej kuchni z drewnem
Często zastanawiamy się jaki kolor uchwytów zastosować w naszych szafkach. Nie da się jednak ukryć, że kolor złoty bardzo dobrze współgra z czernią.

A może pomysł na kuchnię w odważniejszych kolorach?

Dla miłośników bardzo odważnych kolorów coś ekstra 🙂 Co sądzicie o tego typu meblach u siebie w mieszkaniu?

pomysl na czerwona kuchnie
Odważna aranżacja czerwonych mebli kuchennych. Spójrzmy jak świetnie wygląda oświetlenie cokołu.
drewniany blat w czerwonej kuchni
Lakierowana czerwona kuchnia pięknie komponuje się z drewnianym blatem.

Ciekawe projekty i wizualizacje

Oczywiście w naszym fachu spotykamy się z wieloma ciekawymi pomysłami na aranżację kuchni. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas projektami.

pomysł na ciekawy projekt kuchni
Projekt nowoczesnej białej kuchni do Rzeszowa.
pomysł na nowoczesną i modną kuchnię
Wizualizacja nowoczesnej kuchni z ryflami w dwóch kolorach.
pomysł na kuchnię
Wizualizacja beżowo drewnianej kuchni z witryną.

Pomysł na kuchnię, czyli popuścić wodze fantazji

Jak na powyższych zdjęciach widzimy, meble kuchenne nie są tak oczywistą rzeczą jak mogłoby się wydawać. Ile osób tyle opinii i pomysłów. Jedni wolą białe meble kuchenne, inni uciekają w czerń a jeszcze inni wolą ostre barwy, np. czerwień. Kluczowym jest jednak to, aby dobrać całość według sowich upodobań. Być może czasem pozwolimy sobie na dużo, lecz czyż nie o to w tym troszkę chodzi?

Scroll to Top