Planowanie zabudowy kuchennej – gotowe aranżacje, czy indywidualny koncept?

W dzisiejszych czasach planowanie zabudowy kuchennej zaczynamy niewątpliwie od przewertowania dziesiątek stron internetowych. Im głębiej wchodzimy widzimy postęp technologiczny, a w rezultacie zastanawiamy się, czy jesteśmy w stanie odnaleźć się wśród tylu nowości, pomysłów, czy nowych koncepcji. Indywidualne podejście do klienta bez wątpienia pozwala dopasować możliwości do konkretnych wymagań, czy marzeń.

Bez wątpienia ważnym etapem poprzedzającym projekt kuchni jest dokładna analiza oczekiwań użytkowników tego miejsca. Osobiste spojrzenie na konkretne potrzeby daje możliwość rozważenia wielu kwestii.

planowanie zabudowy kuchennej
Planowanie swojej kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań, lecz efekt końcowy będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzyliśmy.
planowanie kuchni, projekty kuchni online
Bez problemu możemy zagwarantować sobie indywidualną koncepcję dostosowaną pod własne potrzeby i wymagania.
klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem i podłogą
Kuchnia klasyczna czy nowoczesna? Przy zamówieniu mebli pod wymiar wybierzemy sami! Pamiętajmy jednak, że planowanie zabudowy kuchennej pod swój gust to nie tylko aspekt zewnętrzny, ale także praktyczny.

Planujemy zabudowę kuchenną: podstawowe założenia

Podstawowe pytania jakie się nasuwają przy planowaniu kuchni dotyczą korzystających. Inna wizja dotyczyć będzie młodego małżeństwa, odmienne rozwiązania zaproponujemy wielodzietnej rodzinie, czy starszym osobom. Decydującą rolę w rozmieszczeniu odgrywa skala w jakiej korzysta się z pomieszczenia. W zależności od częstości używania dopasujemy:

  • Kolor mebli – ciemne barwy w połysku sprawiają, że kurz i plamy po tłuszczu widać gołym okiem. Meble wymagają szczególnej pielęgnacji, a korzystający z pewnością będzie miał dodatkowe zajęcie. Więcej o materiałach na fronty meblowe w artykule fronty do szafek kuchennych.
  • Wielkość blatu – im więcej czasu spędzamy w kuchni, tym wymagamy większej powierzchni roboczej. Tutaj dobrze sprawdzą się wyspy kuchenne (kuchnia z wyspą czy stołem?).
  • Uchwyty do mebli kuchennych – patrząc na łatwość w obsłudze sprawdzą się tradycyjne uchwyty przykręcane. Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem dla szukających ciekawych rozwiązań jest połączenie uchwytów tradycyjnych, czy frezowanych (dla szafek pod blatem) z systemem bezuchwytowym (dla szafek wiszących). Tutaj można zapoznać się dokładniej z  rodzajami uchwytów (uchwyty do szafek kuchennych).
  • Szuflady – bardzo ważny aspekt, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dobrze działające prowadnice zagwarantują nam ogromny komfort i nie dadzą powodów do frustracji (systemy prowadnic do szuflad kuchennych).
  • Kosze cargo – bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby wprowadzić do swojej kuchni powiew nowoczesności i świeżości. Kosze cargo z powodzeniem (choć nie całkiem) zastępują zwykłe półki (kosze cargo do mebli kuchennych).
  • Elementy, dzięki którym wykorzystamy rogi w kuchni – świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju kosze magic corner czy półki Le Mans (narożnik w kuchni).
  • Podnośniki do szafek kuchennych – szeroki wybór podnośników dzięki którym dopasujemy kuchnię do własnych potrzeb i według własnych preferencji (podnośniki do szafek kuchennych)
kuchnia pod indywidualną zabudowę i pod wymiar
Kuchnia w 100% wykonana pod gust klienta, wysokiej jakości sprzęt AGD to podstawa w nowoczesnych meblach.

Gotowe aranżacje kuchni: wielkość pomieszczenia

Wielkość pomieszczenia odgrywa główną rolę w projektowaniu, jednak zaznaczamy – nie tylko duże pomieszczenie będzie praktyczne. Bez wątpienia należy dostosować meble i ich możliwości do miejsca dla nich przeznaczonego.

Podstawowymi układami mebli kuchennych podczas ich planowania w pomieszczeniu są:

Dzisiejsze czasy to ciągły pośpiech i brak czasu. Należy wziąć pod uwagę nasze bezpieczeństwo i komfort pracy, a w związku z tym urządzić kuchnię zgodnie z ergonomią.

planowanie zabudowy kuchennej, granatowa kuchnia z drewnem
Właściwie zaplanowana kuchnia odwdzięczy się nam pięknym efektem i praktycznością przez długie lata.

Planowanie kuchni – przykładowe projekty

Planowanie zabudowy kuchennej ściśle powiązane jest z wykonywaniem projektów i wizualizacji. Podczas planowania swoich mebli warto zastanowić się nad wieloma aspektami. Niech nasze prace chociaż trochę pomogą w dokonaniu właściwego wyboru.

kuchnia z białym lacobelem i drewnem
Kuchnia z białym lacobelem i drewnem.
kuchnia w stylu nowoczesnym w g
Kuchnia w stylu nowoczesnym w G.
projekt czarnej kuchni z drewnem do krzywaczki
Projekt czarnej kuchni z drewnem do Krzywaczki. Użyte w projekcie drewno to Dąb Craft Złoty.

Planowanie zabudowy kuchennej: podsumowanie

Wszystkie poruszone wyżej elementy, dobrze zaplanowane i skonsultowane z klientem nie sprawdzą się bez poznania gustu użytkowników nowego miejsca. Dlatego ważnym jest rozmowa, dopracowanie całości zgodnie z wymaganiami, naniesienie ewentualnych poprawek. Meble na wymiar dają dużą swobodę i możliwość efektywnego użycia przestrzeni do milimetra. Gotowe zestawy nie zagwarantują nam swobody w dopasowaniu się do naszych wymagań. Jako zlecający wykonanie osobistego szkicu możemy decydować o wysokości kosztów przeznaczonych na meble kuchenne. Jako fascynacji otwartych przestrzeni możemy zażyczyć sobie więcej otwartych półek, znów jako pasjonaci drewna stworzymy klasyczne, naturalne meble w nowoczesnym wydaniu.

Scroll to Top